logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Активна фаза пожежонебезпечного періоду: як змінилася статистика у порівнянні з 2020 роком

Літо - це не тільки сезон відпусток, пікніків і відпочинку на свіжому повітрі. Літо - це також активна фаза пожежонебезпечного періоду. Спека і людський фактор - головні чинники виникнення вогню в лісі.

Проте цьогорічна статистика говорить про позитивну динаміку: станом на сьогодні від початку року виявлено 179 пожеж загальною площею 78 га. У 2020 році за аналогічний проміжок часу було виявлено 1627 пожеж загальною площею 44389 га.

Голова Держлісагентства Юрій Болоховець: "Ми вже завершили масштабні протипожежні навчання, але і далі продовжуємо перевіряти власні потужності. Важливо, щоб у випадку виникнення вогню пожежна техніка оперативно змогла доїхати в кожний лісовий масив".

Всі начальники управлінь, керівники підприємств, установ і організацій безпосереднього підпорядкування Державному агентству лісових ресурсів України мають виконати ряд завдань:

  • проаналізувати матеріали перевірок лісгоспів на розширених нарадах та в стислі терміни усунути виявлені недоліки;
  • внести пропозиції облдержадміністраціям щодо прийняття рішень про посилення охорони лісів від пожеж;
  • вжити невідкладних заходів щодо приведення приміщень ЛПС та пунктів зосередження пожежного інвентаря до належного стану, їх укомплектування необхідною технікою, засобами пожежогасіння та зв‘язку відповідно до нормативів, забезпечити здійснення інженерно-технічних робіт, передбачених проєктами лісовпорядкування або проєктами протипожежних заходів;
  • забезпечити у повному обсязі влаштування мінералізованих смуг та догляд за ними навколо хвойних молодняків і середньовікових насаджень, що прилягають до населених пунктів, доріг, місць відпочинку, та навколо лісових масивів, які межують із сільгоспугіддями та іншими об’єктами підвищеної небезпеки;
  • створити в пунктах зосередження пожежного інвентарю, оснащених пожежними автомобілями, лісопожежні станції першого типу та укомплектувати їх особовим складом і засобами пожежогасіння відповідно до встановлених нормативів.

Анонси:

Сумські лісівники запрошують до участі у осінній акції «Створюємо ліси разом»!

вер. 23, 2021
З 1 жовтня в Україні стартує акція «Створюємо ліси разом». Триватиме вона, в…
Читати далі...

Події:

У Черкасах відбулася розширена колегія Державного агентства лісових ресурсів України

вер. 24, 2021
Головне питання - вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Як розпочався навчальний рік в учнівському лісництві «Нескучанське» Тростянецького лісгоспу

вер. 21, 2021
Днями пролунав дзвоник у лісовій школі Тростянецького лісгоспу та покликав на…
Читати далі...